"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mobil Belge Tarama Uygulamaları

Mobil Belge Tarama Uygulamaları Hangileridir ?

 Mobil belge tarama uygulamaları hangileridir? Çağın getirdiği gelişmeler sonucu; ıslak imzalı belgeleri, sınav kağıtlarını, ödevleri, staj defterlerini ve birçok belgeyi tarama ihtiyacı duyuyoruz. Elbette kurumsal ofisler harici, scanner bulunan yazıcılar herkesin erişebileceği cihazlar değil. Bu durumda herkes telefon ve tabletleri bir tarayıcıya dönüştüren mobil uygulamalara yöneliyor. Peki bu uygulamalardan hangileri daha kullanışlı, hangileri değil ? Sırayla inceleyelim.

1- Apple Notlar

 Eğer Apple bir cihaza sahipseniz belge taratma için uygulama arayışına girmenizi hiç tavsiye etmem. Çünkü Apple Notlar uygulaması size en iyi şekilde belge taratma hizmeti verebilmekte. Apple cihazınızda Notlar uygulamasını açtıktan sonra yeni not oluşturup kamera öğesine tıklayarak, belge tara seçeneğini seçebilirsiniz. Rahat bir şekilde tarama alanında düzenleme yapabilir, döndürebilir ve kırpabilirsiniz.

 Ayrıca Apple cihazlarının lens kalitesi oldukça iyi durumda. Belgenizin en ince ayrıntısını bile kaçırmayacaktır. Kendim uzun süre kullandım. Beni hiç pişman etmedi, öneririm.

 Eğer Apple bir cihaz kullanmıyorsanız malesef bu uygulamayı kullanamazsınız. Peki ne kullanabilirsiniz ?

2- Microsoft Office Lens

 Öncelikle favorim diyebilirim. Eskiden Apple cihaz kullanan birisi olarak, Android’e geçtiğimde belge taratma işi benim için eziyet haline gelmişti. Görüntü kalitesi rezalet belgeler, okunmayan yazılar ve belgeyi bilgisayara aktarma sürecinde yaşadığım zaman kaybı gerçekten bir sorun haline gelmişti.

Belgelerimi eski Apple cihazıma taratıp sonra kendime gönderiyordum. Eski Apple cihazımı tarayıcı olarak kullanmaya başlamıştım. Fakat bu da benim için sorun oluyordu sürekli cihaz değişikliği yapıyordum. Daha sonra biraz inceleme yaptım ve Office Lens uygulamasını fark ettim. İndirdiğimde hayal kırıklığına uğrayacağımdan neredeyse emindim fakat şaşırtıcı şekilde favori uygulamam haline geldi. Belgelerinizi oldukça net bir şekilde tarıyor ve Apple cihazla karşılaştırdığımda hangisinin daha iyi olduğuna ciddi manada karar veremedim. Şu anda Office Lens uygulamasını aktif olarak kullanıyorum.

 Microsoft Lens uygulaması ile tarattığınız belgeler anında karşıya yükleniyor ve OneDrive hesabınıza yükleniyor. Telefon ile herhangi bir işlem yapmadan bilgisayarınızdan OneDrive hesabınıza erişerek, direkt olarak pdf dosyasını indirebiliyorsunuz. Size inanılmaz bir zaman kazandırıyor. Office Lens uygulaması, diğer Office uygulamalarının aksine ücretsiz olarak indirilebiliyor. 

Office Lens uygulamasını buraya tıklayarak Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

3- Adobe Scan

 Eğer Microsoft Office Lens programına bir alternatif arıyorsanız Adobe Scan programını önerebilirim. Fakat görüntü kalitesini beğenmedim ve diğer Adobe ürünlerinde de olduğu gibi arayüzü bazı saçmalıkları barındırıyor. Fakat işinizi görebilecek bir alternatif değerlendirin derim.

 Adobe Scan uygulamasını buraya tıklayarak Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

4- CamScanner

 Evet bir dönemin efsanesi olarak anılan programa geldik. Çoğu kişinin dilinde dolanan bu programı Android kullanıcıları uzun süre kullandı. Fakat programın içinde oldukça fazla reklam bulunmakta. Bunun yanında sayfalarınızda CamScanner uygulaması ile tarandığının sayfanın bir köşesinde yazması hiç hoş değil açıkçası. Gelir elde etmek amacıyla abartılı bir arayüzü olduğunu düşünüyorum. Günümüz şartlarında oldukça vasat bir uygulama. Fakat herkes bildiği için yer vermek istedim. Diğer uygulamalar varken kullanmanızı kesinlikle önermem.

CamScanner uygulamasını da buraya tıklayarak Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Bu yazıda 4 ayrı uygulamayı eksileri ve artılarından bahsederek inceledik. Umarım faydası olmuştur. İyi çalışmalar. Buraya tıklayarak nasıl etkili CV hazırlayabileceğinizi anlattığım yazıma gidebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir