"Enter"a basıp içeriğe geçin

2022 AutoDesk Öğrenci Sürümü Yükleme

AutoDesk Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir ?

 Autodesk öğrenci sürümü nasıl indirilir ?  Autodesk öğrenci sürümü indirme işlemini anlatacağım.  Bu işlemin tek bir yolu vardır.
Buraya tıklayarak Autodesk öğrenci sürümünün sayfasına erişebilirsiniz.

Bu sayfaya eriştikten sonra elbette Autodesk’e üye olmanız gerekecek. 

 Autodesk yazılımlarını kesinlikle korsan bir şekilde kullanmayın. Autodesk firması zaten öğrenim için size lisans yardımında bulunuyor. Eğer korsan yazılım kullanırsanız hem suç işlersiniz, hem de bilgisayarınıza sızmalar olabilir. Korsan yazılımların içerisinde virüs olma ihtimali çok yüksektir. Bunun yanısıra güncellemeleri de alamayacağınız için geri kalırsınız. Zaten çoğunuz öğrenci insanlarsınız ve bu lisansa erişiminiz hiç zor olmayacak.Adımlarımızı sağlam atmayı öğrenmeliyiz.

Üyelik İşlemleri

 Üyelik işlemleri yapılırken en önemli konu, üyelik  işleminin “Akademik E-Posta” hesabı ile yapılmasıdır. Bu hesap okuldan okula değişmekle beraber kayıt sonrasında verilir ve “…std.okuladi.edu.tr” şeklinde biter.

 

 Kayıt sayfasına erişim sağladıktan sonra ilk kısım eğer üniversite öğrencisi iseniz bu şekilde doldurulmalıdır.
 Next dedikten sonra karşınıza çıkan sayfada, yukarıda bahsettiğim şekilde akademik e-postanız ile üye oluyorsunuz. 
 Bu adımı da başarıyla tamamladıktan sonra e-mail aktivasyonunu sağlıyorsunuz ve hesabınız artık hazır oluyor.

Öğrenci Olduğunu Kanıtla

belgeler

 Bu işlemler sonunda yukarıdaki dosya türlerinden birisini yükleyerek öğrenci olduğunuzu kanıtlamanız gereklidir. Bu işlemler öğrenciliğiniz devam ettiği sürece her yıl yenilenebilir. Eskiden bu işlemler sadece bir kere yapılıyordu ve Autodesk firması size 3-4 yıllık lisanslar veriyordu. Fakat bu şekilde olması hem lisansın devamı açısından iyi oldu. Hem de kendileri için daha düzenli bir sistem getirdi. Autodesk bu konuya çok önem veriyor ve aktivasyon süreci düzgün şekilde çalışıyor.

İndirme İşlemleri

 Tüm işlemler tamamlandıktan sonra yukarıdaki sistemden istediğiniz Autodesk ürününü öğrenim amaçlı indirebilirsiniz. Eğer daha detaylı ve videolu bir anlatım istiyorsanız. Youtube kanalımda işlemleri detaylı bir şekilde videolaştırdım. Aşağıdaki videodan daha kolay bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. AutoDesk ürünlerinin ücretsiz dersleri için Buraya tıklayabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir